Zabiegi na okolicę oczu  

Zabiegi na okolicę oczu  

Zabiegi na okolicę oczu  

Skóra okolicy oczu jest niezwykle cienka i delikatna, dlatego często zauważyć można w jej okolicy defekty takie jak zmarszczki, obrzęki czy zasinienie. W okolicy oczu niezmiernie szybkpojawiają się pierwsze objawy starzenia się skóry, początkowo w postaci delikatnych zmarszczek, a następnie tak zwanych ‘kurzych łapek’. Pojawienie się zmarszczek wynika z obniżenia produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za odpowiednią elastyczność skóry. Ponadto istotną rolę odgrywa tutaj mimika twarzy, w wyniku której, wraz z upływem lat dochodzi do rozciągania się skóry.

Defekty w obrębie okolic oczu

Jeśli chodzi o obrzęki, czyli tak zwane ‘worki pod oczami’ mogą być one efektem przemęczenia i niewyspania, a także nieprawidłowych nawyków, takich jak niedostateczne spożycie wody, palenie papierosów, spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu czy stosowania nadmiaru soli w diecie. Obecność obrzęków pod oczami może wiązać się też z występowaniem poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby nerek, tarczycy, zaburzenia krążenia oraz cukrzyca. Cienie pod oczami z kolei, to efekt prześwitywania naczyń krwionośnych spod cienkiej skóry okolicy oczu i znaczącą rolę odgrywają tutaj czynniki genetyczne. Wraz z postępowaniem starzenia, skóra staje się coraz cieńsza, stąd z wiekiem cienie mogą być coraz bardziej widoczne. Ponadto mogą pojawiać się również w wyniku niewyspania, stresu, stosowania używek czy przyjmowania niektórych leków.   

Zabiegi kosmetyczne w obrębie oczu

Kosmetologia i medycyna estetyczna ma do zaoferowania zabiegi, które pozwalają opóźnić, zminimalizować czy niemal całkowicie pozbyć się defektów w okolicy oczu. Dużą popularnością cieszą się zabiegi mezoterapii igłowej oraz mikroigłowejktóre poprzez nakłucia skóry pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny oraz powodują ogólną poprawę krążenia. Dzięki tej metodzie podawane są w głąb skóry substancje odżywcze, rozjaśniające i nawilżające, dobierane do indywidualnych potrzeb. Pewnego rodzaju odmianą mezoterapii jest karboksyterapia, która polega na śródskórnym aplikowaniu sterylnego dwutlenku węgla. Poza działaniem stymulującym na fibroblasty, zabieg doskonale rozjaśnia cienieniweluje obrzęki i sprawia, że skóra okolic oczu wygląda na wypoczętą. Możliwe są również bardziej inwazyjne metody walki ze defektami w okolicy oczu, które oferują gabinety medycyny estetycznej.

 

Autor mgr kosmetologii Sandra Stępień

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice