Zastosowanie kwasu hialuronowego jako wypełniacza i bezpieczeństwo jego stosowania

Zastosowanie kwasu hialuronowego jako wypełniacza i bezpieczeństwo jego stosowania

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka – najwięcej tego kwasu znajduje się w skórze, bo aż 50% całej zawartości. Pozostała część obecna jest głównie w gałkach ocznych, płynie łzowym, stawach i macierzy zewnątrzkomórkowej. Jest on odpowiedzialny za odpowiednie nawilżenie i ujędrnienie skóry. Jego działanie polega na wiązaniu włókien kolagenowych oraz cząsteczek wody. Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego maleje, prowadząc w efekcie do starzenia się skóry.

Kwas hialuronowy jako wypełniacz

Kwas hialuronowy polecany jest osobom, u których skóra jest wysuszona np. w wyniku działania promieni słonecznych lub klimatyzacji. Stymuluje on proces powstawania nowego kolagenu i elastyny w skórze. Usieciowany kwas hialuronowy przeznaczony jest do wypełnienia zmarszczek i wygładzenia powierzchni skóry. Jego właściwości polegają na łączeniu cząsteczek kwasu w większe skupiska, w celu dłuższego czasu metabolizowania. Dzięki temu efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet do 12 miesięcy. Po upływie tego czasu należałoby powtórzyć zabieg wypełnienia zmarszczek, aby zachować młody wygląd na dłużej.
Należy pamiętać jednak, że czynniki, takie jak palenie tytoniu i systematyczne opalanie się, skracają czas utrzymywania się substancji w skórze. Przy regularnym stosowaniu spowalnia się proces powstawania zmarszczek, a także nawilża włosy i wzmacnia paznokcie. Przywraca skórze blask. Kwas częściowo usieciowany będzie dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy uzyskać efekt naturalnego wypełnienia doskonałości. Spłyca on drobne ubytki skóry , a efekt utrzymuje się około 1,5 roku.

Miejsca stosowania kwasu hialuronowego jako wypełniacza

Kwas hialuronowy stosuje się w celu poprawy wyglądu skóry w następujących obszarach:
·wypełniania bruzd i zmarszczek,
·bruzdy nosowo-wargowe,
·lwia bruzda,
·zmarszczki poprzeczne czoła,
·linie marionetki czy zmarszczki palacza,
·wyrównywania ubytków objętości twarzy,
·szyja,
·dekolt,
·dłonie.

Bezpieczeństwo stosowania i przeciwskazania

Kwas hialuronowy jest wyjątkowo dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Rzadko się zdarza, by wywoływał podrażnienia lub reakcje alergiczne. Po wypełnianiu kwasem hialuronowym zmarszczek lub bruzd może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, które znikają po 2-3dniach.
Zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego nie zaleca się kobietom ciężarnym oraz karmiącym piersią.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego są:
•infekcje,
•stany zapalne skóry,
•opryszczka,
•nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
•trądzik,
•skłonność do blizn przerostowych,
•nowotwory.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice