Mity na temat bólu kręgosłupa. Część I

Mity na temat bólu kręgosłupa. Część I

Mity na temat bólu kręgosłupa. Część I

Ból kręgosłupa ma do siebie niestety to, że z czasem lubi się nasilać. Warto dla własnego spokoju raz na jakiś czas odwiedzić fizjoterapeutę lub masażystę medycznego,aby zdiagnozować potencjalne problemy i uniknąć w przyszłości niemiłych konsekwencji takich jak operacja czy przymusowe L4. W poniższym artykule zostaną przedstawione najczęstsze mity, które dotyczą dolegliwości bólowych kręgosłupa.

Mit 1. Ultradźwięki oraz inne zabiegi z fizykoterapii leczą bóle kręgosłupa.

Czy Państwo myślą, że w służbie zdrowia chodzi o leczenie pacjentów. Chodzi o wyrabianie punktów za które NFZ następnie wypłaca pieniądze.Dodatkowo statystyki mówią, że 95% pacjentów nie jest w ogóle badanych pod kątem przyczyny bólu kręgosłupa! Najczęściej odbywa się to tak, że po postawieniu diagnozy „ból kręgosłupa” każdy pacjent otrzymuje tzw. zestaw standardowy: ultradźwięki, laser i prądy.  W krajach zachodnie Europy już 20 lat temu odeszło się od stosowania wszystkich zabiegów fizykoterapeutycznych na rzecz procedur manualnych. Wszystkie badania dowodzą, że skuteczność tego typu procedur waha się w granicach 20%, co uważa się obecnie jako efekt placebo.

Mit 2. Tabletki przeciwbólowe leczą stan zapalny, który jest główną przyczyną bólu.

Jest to bardzo szeroko rozpowszechnione przekonanie, które w zasadzie jest kłamstwem. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są choroby o podłożu
reumatologicznym. Większość bóli kręgosłupa i stawowych ma podłoże mechaniczne. Nawet jeśli będziemy walczyć ze stanem zapalnym wywołanym przez uraz mechaniczny, nie zmieni to faktu, że pierwotna przyczyna pozostanie. Niestety reklamodawcy w Polsce uważają, że często powtarzane kłamstwo staje się prawdą.
Prawda jest taka, że ból jest sygnałem alarmowym o destrukcji dziejącej się w naszym organizmie, który przez przyjmowanie tabletek wyciszamy.

W kolejnych artykułach zostaną przedstawione inne mity na temat dolegliwości bólowych kręgosłupa.

 

Jeśli szukasz skutecznej fizjoterapii lub masażu to zapraszamy.

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice