Jak często korzystać z masażu? 

Jak często korzystać z masażu? 

Jak często korzystać z masażu? 

Kondycja zdrowotna, a także cel, dla którego decydujemy się poddać masażom wyznaczają nam częstotliwości korzystania z usługi.  Do masażu relaksującego nie ma konkretnych ograniczeń, oczywiście jeśli nie mamy żadnych przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu m.in. chorób układu krążeniowego. Masaż relaksujący pomaga pozbyć się napięć i stresów z całego tygodnia, przyjemnie rozluźnia mięśnie, a dodatkowo odżywia i nawilża skórę, przywracając jej zdrowy wygląd. Zatem dlaczego nie fundować sobie tę przyjemność nawet kilka razy w tygodniu? Regularne korzystanie z masażu relaksującego spełni również funkcję profilaktyczną, chroni przed skutkami współczesnych schorzeń kręgosłupa związanej z brakiem ruchu i siedzącym trybem życia. 

 Który masaż wybrać?

Poza masażem relaksacyjnym możemy wyróżnić masaż leczniczy i wyszczuplający. Do masażu leczniczego przystępujemy po doznanych urazach m.in. w ramach rehabilitacji. Częstotliwość przeprowadzania jest uzależniona od zaleceń i wytycznych lekarza, bądź fizjoterapeuty. Rehabilitacja może trwać przez kilka tygodni, po nawet kilka miesięcy, w trakcie której regularnie przeprowadzane są zabiegi lecznicze, w tym masaże. Po pierwszym spotkaniu nie da się jednak stwierdzić ile razy trzeba się oddać w ręce masażysty, aby uzyskać zadowalającą poprawę zdrowia. 

 Czy masaż działa wyszczuplająco?

Korzyści płynące z masażu to przede wszystkim pobudzenie krążenia i miejscowego wzrostu temperatury, w efekcie skóra jest bardziej jędrna,a składniki aktywne lepiej się wchłaniają. Ujędrniająco działają takie składniki jak: olejek cynamonowy, kakaowy, pomarańczowy oraz kofeina i L-karnityna.  Z kolei masaż wyszczuplający, choćby masaż bańką chińską, przeprowadzany jest w seriach, które dla utrzymania trwałego efektu należy powtarzać średnio raz w miesiącu. Ilość zabiegów w serii jest ustalana indywidualnie i kierowana rzeczywistymi potrzebami każdego klienta. Najlepsze efekty uzyskiwane są podczas wykonywania masażu bańką chińską 2-3 razy w tygodni w serii 10-12 zabiegów.

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice