Masaż brzucha a zaparcia 

Masaż brzucha a zaparcia 

Czy masaż brzucha poprawia metabolizm ?

Masaż brzucha nie tylko wpływa na jego piękny wygląd, niwelując obwisłą skórę, cellulit, czy rozstępy, ale przede wszystkim masaż brzucha oddziałuje na stymulację metabolizmu.  Na problem z zaparciami skarży się wielu osób. Dotyczy on zarówno dorosłych, dzieci czy seniorów. Przyczyn zaparć jest naprawdę wiele, a im zaparcia są bardziej dokuczliwe tym pilniej radzimy skonsultować się z lekarzem. Najczęściej jednak zaparcia spowodowane są z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego. Przyczyna leży w małej aktywności fizycznej, stosowania nieodpowiedniej diety czy zbyt małego nawodnienia. Dolegliwości związane z zaparciami możemy zniwelować masażami brzucha.  

Wpływ masażu brzucha na ustrój.

Otóż masaż jest związany z pobudzeniem wszystkich układów w naszym organizmie między innymi układu krążenia. Pod wpływem masażu następuje lepsze ukrwienie i odżywienie narządów pokarmowych, poprawiając ich czynność, przyspieszając proces trawienia i wchłaniania substancji odżywczych. Pobudzana jest również praca i napięcie mięśni narządów pokarmowych, co korzystnie wpływa na perystaltykę jelit, przyspieszając wydalanie niestrawionych produktów. Bezpośredni masaż na powłokach brzusznych wpływa na przesunięcie zalegających mas kałowych w jelicie grubym. 

Zalety masażu brzucha

Zalety jakie przyniesie nam masaż brzucha to: 

  • pobudzenie układu krążenia
  • lepsze odżywienie i funkcjonowania układu pokarmowego
  • stymulacja układu nerwowego przez pobudzenie pracy i napięcia mięśni przewodu pokarmowego (mięśni ścian żołądka i jelit)
  • bezpośrednia stymulacja narządów jamy brzusznej- wzmaganie wydzielania hormonów żołądkowo-jelitowych
  • przesuwanie zalegających mas kałowych w jelicie grubym

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice