Manicure męski

Manicure męski

Manicure męski to ogólna nazwa zabiegów na dłonie dedykowana panom. We współczesnym świecie dbanie o wygląd oraz zdrowie jest kwestią oczywistą. Z usług fryzjera, kosmetyczki z manicurzystki korzystają nie tylko przedstawicielki płci pięknej, ale również mężczyźni. Panowie coraz chętniej odwiedzają barberów, przycinają włosy, nawilżają twarz, depilują klatkę piersiową, kroczę, a także… uszy. Obecnie prawdziwe rekordy popularności bije męski manicure. Wbrew powszechnej opinii, manicure dedykowany panom jest znacznie trudniejszy w wykonaniu. Ich grubsza, a zarazem bardziej szorstka skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Szereg praktycznych czynności w połączeniu z odpowiednimi kosmetykami sprawia, że dłonie męskie dłonie nabierają wyrazu – stają się zadbane, a zarazem eleganckie.

Manicure męski – wymysł czy potrzeba?

Nie da się ukryć, że widok zadbanych męskich dłoni, w szczególności palców robi znacznie większe wrażenie, aniżeli przystojna twarz. Wielu panów zapomina o podstawowej higienie paznokci, sprawiając że cierpi na tym ich ogólny wygląd. Męski manicure nie sprowadza się do malowania paznokci – wręcz przeciwnie. Po pierwsze, odżywia, nawilża oraz odmładza skórę. Po drugie, zapobiega łamaniu się paznokci oraz odpowiednio je natłuszcza. Po trzecie, wspomaga utrzymanie czystości – ze szczególnym uwzględnieniem miejsca pod paznokciami.

Czym manicure męski różni się od kobiecego?

Zasadnicza część męskiego manicure nie różni się od zabiegów przeprowadzanych u pań. Z powodu nieco twardszej skóry, stosuje się jednak inne przybory kosmetyczne. Klasyczny męski manicure składa się z kilku etapów: zmiękczeniu oraz usunięciu skórek, skróceniu i opiłowaniu paznokci, wypolerowaniu płytek paznokci, a także natłuszczenia skóry oliwką. Zależnie od indywidualnych potrzeb, dostępna jest również opcja peelingu oraz masażu dłoni, a także kąpieli parafinowej. Męski manicure trwa znacznie krócej aniżeli damski, zaś jego efekty utrzymują się do kilku tygodni.

 

Jeśli szukasz trwałego i dobrze zrobionego manicuru  zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą

 

Interesuje Cię temat manicure? Zapraszamy na naszego bloga:

  1. Paznokcie żelowe
  2. Jak poprawnie wykonać manicure
  3. Manicure termiczny
  4. Manicure wykrywający pigułkę gwałtu
  5. Manicure winylowy
  6. Manicure japoński
  7. Manicure french
  8. Manicure biologiczny
  9. Manicure tytanowy
  10. Manicure hybyrydowy

 

FIZJODIET MEDICAL SPA

Najlepszy manicure Katowice

About Author

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice