Masaż łącznotkankowy

Masaż łącznotkankowy

Masaż łącznotkankowy jak sama nazwa wskazuje jest przeprowadzany głównie w obszarze tkanki łącznej. Jest to tak zwany masaż odruchowy. Efekty terapeutyczne uzyskuje się, wykorzystując w nim odruchy skórno-trzewne, z autonomicznego układu nerwowego. Technika masażu polega na „pociąganiu” bądź przesuwaniu tkanki łącznej w obszarze na którym napięcie jest wzmożone. Pacjent odczuwa wtedy, jak gdyby cięcie, efekt paznokcia. Rozróżnia się stosowane w tym masażu techniki na skórną, podskórną i powięziową. Wykonywane najczęściej w wymienionej kolejności. Masaż ten został opracowany przez E. Dicke przy współpracy z W. Kohlrauschem i H. T. Leube i ogłoszony w 1929 roku, ma on więc już 70 lat, jednak wciąż cieszy się uznaniem terapeutów.

 

Masaż łącznotkankowy wykonanie

Masaż łącznotkanowy wykonuje się bardzo powoli i dokładnie, aby mieć pewność, że wywołało się pożądaną reakcję w tkance łącznej i przynależnych segmentarnie narządach wewnętrznych. Masażysta wykazuje się dużym skupieniem i precyzją ruchów, musi również posiadać doskonałą wiedzę anatomiczną. Gwarantuje to powodzenie zabiegu. Masaż łącznotkankowy wskazany jest w celu poprawy funkcji tkanki skórnej i podskórnej. Zmniejsza on znacząco napięcie powięzi, oraz zmniejsza obrzęki w okolicach odruchowych. Poleca się go również w celu poprawy krążenia krwi i chłonki, jak również przy schorzeniach naczyń krwionośnych i limfatycznych. Masaż ten zalecany jest również, pacjentom cierpiącym na choroby nerek, i z powodu bólów pochodzenia współczulnego. Skutkuje on także zrównoważeniem pracy autonomicznego układu nerwowego i poprawą samopoczucia. Wspomaga także funkcje wydzielnicze i układ hormonalny. Jako przeciwwskazania do wykonywania tego typu masażu , na pierwszym miejscu wymieniamy podwyższoną ciepłotę ciała towarzyszącą stanom zapalnym. Przewlekłe choroby zakaźne, jak i ostre i podostre stany zapalne narządów i tkanek, również wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Pacjenci którzy mierzą się z nowotworem, bądź ostrymi bakteryjnymi stanami zapalnymi także nie mogą skorzystać, z tej formy masażu. Inne przeciwwskazania to : świeże zakrzepy i tętniaki, a także ostra niewydolność krążenia.

 

Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:

  1. Masaż Relaksacyjny
  2. Masaż  Bańką chińska
  3. Masaż   Shantala
  4. Masaż Limfatyczny
  5. Masaż  Klasyczny 
  6. Masaż Lomi lomi
  7.  Masaż Ajurwedyjski
  8.  Masaż Gorącymi kamienia
  9. Masaż Masaż antycellulitowy
  10. Masaż odchudzający
  11. Masaż sportowy
  12. Masaż Tkanek głębokich
  13. Masaż Balijski
  14. Masaż Stemplami ziołowymi
  15. Masaż miodem
  16. Masaż prenatalny
  17. Masaż biurowy
  18. Masaż misami tybetańskimi
  19. Masaż Ma- Uri
  20. Masaż bambusami
  21. Masaż peelingujący
  22. Masaż i refleksoterapia

FIZJODIET MEDICAL SPA & Masaż Katowice

About Author

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice